![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhasIzVkPWWHZi9Y22HRwmBlHa_akYaTEqMa9alV1REM_4-vQBBzqJAP1R-imSWFUFKjBCcJPboQG6ifGOxuQdJAz5JIADClYlOPgwJltcv9x9GwxgJNxDXZ66rBulIAh4_8tUAiggfft4/s400/1.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhrdAnGEtGvS0KI-tgdCSLhSfMEAqZvUJblpMMKgQVkVqFyiZsGc_gAOhquNIk8394_oWh2Ge8bbqSGLFopHoWqKzycb4PL2Wv0NSP9BBqSNrq4EHeV6WMBDVciRgyZ_wrtAZRnwb6Aj88/s400/2.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEivqMYiHL2_SDjWvJU_BuDBGdZbBBnP9WX9M-1OG7Sb8WmOtvTbkCWmtR4x5x6ZPhxcwZ2ApZYI-448-ZvE2ecF_IyCifOvKpknEYNkqJ9MPsS42cz1N63l3No7uwEYJ0HS4eOuyUN0VVc/s400/3.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhSUqG23IvPpHOPnUt-PRCCd9_K87dg5-V-IWuzs7xTe9Pz1d9tHQcW-LIiB4paQ2kdcq9_G2yeK35b9Bl9MKvuNPBZC_PIPYkNTyJfnkZHvvDPlK6IJI_Jl2yk__f1E9Oe-Ul-fTkfigY/s400/4.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhwYAQ33Xn5JkpJR8cFMZJeJfgmqeEekKRsbyywH4FDOcPhPTEKDFizPEfetUrjRFZEXREsNOBoWOKqkEDpBdt4Lh-OLuGC6qndyvHw3lZdArPbxW96J40y79U5a42xMgmJXsF5NZPhG4E/s400/5.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj8k76ETVZ1etJ3V-_9SQ4iAObn5uHG42r2lAcMIlA43zBX1YBftD4ChzKr52dAmV6jY2chxG1mRJgwMJFKMXjj-lgwS_V8X7YxS1WL8CG9LmkC1XYTvHM683CBEeVWrVG3L2g0jZ50qII/s400/6.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhfeE77DtJinhu9K8gVT43bG8qFQE7n-PxNc-tuC7at1trUlkN5-C39yu2YBYU4rZJR-a_2rQ532wjU9eavVEHwXg_vY_0zshjZHOxzofg96hjs3KYjTTsciTBHkLiTu5zbXmgDJVGBlzc/s400/7.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhSK88SJTA95zbNTR5MBP8FgXA5A9OVUWyDwd6RW9vQ53H_ryfu_4o2uG-YxtwkrqATDWMIGjX1COe-EhXuJFK6rszHZjfWl6kB80aDOxhyUJ5UefzcBQ7aJ8TQ3nep-UUJ4Q4x2N9xu9Y/s400/8.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj-ETnQ4MC5uXaKjmwINrSQF1TdgfgsuMHhGn4ktqoxZOwBQOEQTMeCMPsUYINzPitRQJXPyPF09vM3TFLRKE9jT2TKlnpSGkJ3bI8jw-DIWQj8QtMr8Wfd-noIccjxbfDYyR2-HQ3gbdY/s400/9.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjrS3nxoo4NCtRpAkiU85OENgNcqJfO6Hu_FSL7m5u8m40u7_T24if4zAB1Pw5YSWai06ltqFronkzBYKwzf_usKTwWTfXPh-j2wI8TZ2FiRZSANN3oyt64oGBdcybpjsO5VArCryzEkKc/s400/10.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjbIC0AEV6y5eLwdHafPGq-CLtZGGP6Mquwxqh9scAw4ijKel-DhwJf7Qi-es5FiDZmd2dL2PV2D7CiRG4gAaC1wy8YX5Im0xhd3tvwHvPQ7cEQEbxrT9C5Bg8zNe-n59ID0tuNkzooAok/s400/11.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgLKBEnEMARj2rfv1pZB1UBOdJjkvtbrHeMB0CH1dfwDb15VSsRCUJhlwEDseDxmsaAkPCBmbWiT-j-Qz2jnI3Kg1tqQ0G79KfmNSqjLy4qU65L9ilf6zpSJViCORslgR1ASS1AjER7G4s/s400/12.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhgdf9vEwnauFL1mn_GRLzOHRc8_hCiIIH0J9N2WTtd4dV-8NDPAJiTqUSEcqVrC475_cEiBmFCFXJ6Z38_COb9dX457zRNUVVWt1VkMDrLXBZuz9F_UmlV-fo31et8Op3PZMwp84WusF0/s400/13.jpg)
Етнопарк «Радомисльська папірня» («Радомисль» - стародавня назва сучасного Радомишлю) - це територія відродження української культури та духовності. Протягом довгого часу це місце було забуте. Але зараз воно повертається до життя, оновлюючи свій історико-культурний зміст.
Історія створення етнопарку
На початку 2007 року, під час пошуку приміщення для створення Музею української домашньої ікони та раритетів, родина Богомолець-Шереметьєвих придбала у місті Радомишль старовинну будівлю, де раніше містився міський млин. Будівля потребувала значної реконструкції. Родину меценатів здивував та зацікавив той факт, що замість вікон там були бійниці. В результаті дослідження дізналися, що на цьому місці, на гранітній скелі, що омивається з двох боків річкою Микою, була побудована в 1612 році перша в Центральній Україні паперова фабрика!
Фабрику заснував архімандрит Києво-Печерської Лаври Єлисей Плетенецький. Тут вироблявся папір, на котрому в Україні друкувалася вся православна література під час заборони ієрархії «грецької релігії» королем Речі Посполитої Сигізмундом III. Працювала фабрика і за часів митрополита Петра Могили.
29 жовтня 2009 року на території етнопарку було відкрито та освячено пам’ятник засновнику першої в Центральній Україні паперової фабрики - архімандриту Києво-Печерської Лаври Єлисею Плетенецькому.
Пам’ятник – то робота канадського скульптора Владислава Волосенка, в якому увіковічнено фігуру монаха, що сидить у кам'яному човні зі свічею, а перед ним лежить розгорнута книга. Човен символізує земний шлях людини, який вона має пройти, а розгорнута книга – знання.
Приміщення Радомисльської папірні були частково зруйновані під час козацьких повстань. В XIX столітті на її руїнах був побудований млин. Сьогодні, завдяки зусиллям родини Богомолець-Шереметьєвих папірня отримує нове життя.
Сьогодення та майбутнє етнопарку
Загальна площа споруд у етнопарку – понад 2 тис. квадратних метрів. Вежа та три крила будівлі («замку») поступово перетворюються на унікальний виставково-культурний центр. В одному з приміщень буде відновлена унікальна технологія ручного виготовлення паперу з рослинної сировини. Реставрація проходить зі збереженням всіх старовинних ручних технологій. На сьогоднішній день повністю відновлена трапезна з піччю-каміном, всередині якої вбудована місткість на 50 літрів для приготування їжі. Незабаром закінчаться роботи у концертній залі на 150 місць. По завершенню реставрації у виставкових залах «замку» буде створений перший в світі Музей української домашньої ікони, а також Музей раритетів родини Богомолець-Шереметьєвих. Унікальна колекція українських домашніх ікон, зібраних Ольгою Богомолець, нараховує понад 5 тисяч експонатів. Крім того, відвідувачі «замку» зможуть побачити колекцію старовинних військових карт та раритетів часів Козаччини Олексія Шереметьєва.