![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjkX5oKnO5LFnvI023scnyUPMCYypTEgqh5hCixLgCCMjIxHhqw_DSf5jlCrKbz1Y-pMSMJCBSdU1sjqgR4zyAv0Wxwiq9a83s8ZRCfjlnsMTe62swpzJcfElRGAIfBQFlCsqKlBLWRdBs/s400/1.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgg8dZMz4GuSsRPjJH63EpqfET_enVK-FJRWAhdbu2DNVtv2KLVERRni5QX7_FbhbKb-ZHJNtlde2osBE0H76tYZDH4L6nIwe1p6m5K6X6OhL_DiIUHPA10134NgLpoR9HbXjUSAloHgxM/s400/2.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgTh9ipBE_TsQv1bztBmAYyDXFVWcso95sX9sASBcySxRY8bgAEnFXobyErQqnv8pZmhO6qLUY8gjpG2g2lF_5c8oxDzSifHrg3YOV3mc9y8toV6HB07iXvfY-uU8lmCAL9Olu6WVyuCNc/s400/3.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg15_sIK0zFvJte4YWKU3L1KbDy6quzwYpa10i6HQpXNM5iNajlqmAOs1aQ73L04qZ61p3rzw6hPhf2A_rBc-SpAP13FxjL97G99DT0PwhFMZ8qjFsQOZge-COrWHIsWipu5Bow3ONGxKQ/s400/4.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjLRctsMw5b5cE5AW9yNl83OUhWFB2VIv3VWi2VcpvJgAb47h-0M1d_hBcRtbru8pjJFl2TgvKiMBpfdZ7GxHYKMlUMfniogg8Ialwj8j89lzubyox_12VGrjpvEUSlf6t0tPSAzkUhF5E/s400/5.jpg)
Меморіал пам’яті 359 українських повстанців – учасників Другого зимового походу, вояків похідної групи Армії УНР, які боролись за волю України та були розстріляні більшовиками у 1921 році під с. Базаром. Пам’ятник базарівським героям звели у 2000 році за кошти українців Великої Британії.
Довідка
17.11. 1921 р. в с. Малі Міньки поблизу смт. Базар (нині Народицького р-ну Житомирської обл.) у ході другого Зимового походу в бою з радянськими військами (9-та Кримська кавалерійська дивізія, командир Г. Котовський) зазнала поразки Волинська група Армії УНР під командуванням ген.-хорунжого Ю. Тютюника .
23.11.1921 р. в селі Базар більшовиками було розстріляно 359 полонених учасників походу, які відмовились перейти на службу до Червоної Армії.
359 героїв, що поховані в братській могилі с. Базар, мріяли про українську державу без більшовиків. Заради цього армія УНР під командуванням генерал-хорунжого Юрка Тютюнника вирушила з Польщі в рейд тилами червоного ворога. Розраховуючи на селянське невдоволення "продразвестками", вони планували підняти всенародне повстання і дійти до Києва…
Пам’ять Героїв Базарської трагедії офіційно вшановують з 1991 року, а рік до того власті навіть заборонили встановити хрест на братській могилі в с. Базар.
Тоді Житомирські рухівці збили дубового хреста, хотіли встановити його на братській могилі. Міліція заборонила. Рік хрест пролежав схованим в базарівських кущах. Хоча тодішній голова колгоспу дав розпорядження нагорнути могили, на них напередодні референдуму 1991 року з’явився хрест і табличка, на якій було написано 359 прізвищ.
Довідка
17.11. 1921 р. в с. Малі Міньки поблизу смт. Базар (нині Народицького р-ну Житомирської обл.) у ході другого Зимового походу в бою з радянськими військами (9-та Кримська кавалерійська дивізія, командир Г. Котовський) зазнала поразки Волинська група Армії УНР під командуванням ген.-хорунжого Ю. Тютюника .
23.11.1921 р. в селі Базар більшовиками було розстріляно 359 полонених учасників походу, які відмовились перейти на службу до Червоної Армії.
359 героїв, що поховані в братській могилі с. Базар, мріяли про українську державу без більшовиків. Заради цього армія УНР під командуванням генерал-хорунжого Юрка Тютюнника вирушила з Польщі в рейд тилами червоного ворога. Розраховуючи на селянське невдоволення "продразвестками", вони планували підняти всенародне повстання і дійти до Києва…
Пам’ять Героїв Базарської трагедії офіційно вшановують з 1991 року, а рік до того власті навіть заборонили встановити хрест на братській могилі в с. Базар.
Тоді Житомирські рухівці збили дубового хреста, хотіли встановити його на братській могилі. Міліція заборонила. Рік хрест пролежав схованим в базарівських кущах. Хоча тодішній голова колгоспу дав розпорядження нагорнути могили, на них напередодні референдуму 1991 року з’явився хрест і табличка, на якій було написано 359 прізвищ.